• Profesionálne dumpre MESSERSI

  Profesionálne dumpre MESSERSI

  Všestrannosť, Sila, Výkon | 0,5 - 3,5 t
 • Profesionálne bagre MESSERSI

  Profesionálne bagre MESSERSI

  Kompaktnosť, Sila, Výkon | 1,4 - 8 t
 • Kompaktné nakladače MESSERSI

  Kompaktné nakladače MESSERSI

  Kolesové, Pásové, Sila a Výkon | 1,8 - 2,3 t
 • Kolesové nakladače MESSERSI

  Kolesové nakladače MESSERSI

  Univerzálnosť, Sila, Výkon | 7,2 t

Profesionálne stroje Messersi

     Spoločnosť BUPRO s.r.o. zabezepečuje predaj, záručný a pozáručný servis profesionálnych strojov značky Messersi v ich prvotriednom prevedení v najvyššej možnej kvalite. Stroje sú kompletne vyrobené v Európe, doplnené motormi svetových výrobcov akými sú napríklad KUBOTA a HONDA.  

O Messersi

60. ročná história výrobcu profesionálnych strojov dumprov, bagrov, nakladačov  MESSERSI

.Messeri je spoločnosť presvedčená o tom, že vášeň a tvrdá práca sú kľúčom k úspechu pri produkcii vynikajúcich výrobkov. Kvalita materiálov, moderné technológie a dôsledná kontrola výrobných a montážnych procesov sú základnými aspektmi úspechu a spokojnosti našich zákazníkov. Kvalitná konštrukcia a funkčný dizajn strojov Messersi zaručujú naším klientom maximálny výkon a bezpečnosť pri práci. Messersi sú stroje stvorené pre prácu, ktoré v sebe spájajú inovatívne technologické riešenia a domácu taliansku výrobu.

.Počiatky Messersi siahajú do roku 1957 kedy sa dvaja bratia Fabio a Italo Messersi rozhodli, že spolu založia firmu na výrobu stavebného náradia. Začínali s 3 zamestnancami v malej dielni na východnom pobreží Talianska v meste Senigallia. Podnikateľská šikovnost zakladateľov a rastúci stavebný trh prispeli k fenomenálnemu rozvoju Messersi.

..V 60. rokoch spoločnosť začína s výrobou malých zariadení a stavebných strojov (miešačiek) a ich exportom do Severnej Afriky (Lýbia a Egypt). Firma sa objavuje na významných veľtrhoch v Taliansku (Bari, Milano, Bologna). Spoločnosť zažíva expanziu a rozrastá sa z 3 zamestnancov na 50.

.70. roky sa vyznačujú rozšírením portfólia a transformáciou rodinného podniku na akciovú spoločnosť. Dochádza k registrácii značky Messersi. Firma sa presúva do nových priestorov v Casine di Ostra, kde sa spúšťa výroba kolesových dumprov a lešení. Nové produkty a rozšírený rad miešačiek vedú firmu k ďalšej expanzii a firma zamestnáva 80 kvalifikovaných pracovníkov.

 ..80. roky sú významne pre Messersi vďaka patentu na samo-nakladaciu miešačku betónu. Vychádza nová rada kolesových dumprov a rozširuje sa výroba lešení. Firma získava vládnu zákazku na 1000 dumprov pre Blízky východ, ktoré boli vyrobené a odoslané do 6 mesiacov.

....V 90. rokoch Messersi ako prvá spoločnosť v Európe prichádza na trh s hydrostatickými dumprami. Ich miešačky betónu so samo-nakladacou lopatou s objemom 1 m3, získavajú nové príslušenstvo akým je elektronická váha na cement a kamenivo. Spúšťa sa výroba mini-bagrov a firma získava certifikát kvality ISO 9001. Vďaka neustálemu rozvoju a rozširovaniu firemného portfólia rastie aj počet zamestnancov, chod firmy v tomto období zastrešuje už 90-120 zamestnancov....

Začiatok 20. storočia predstavuje presun výroby lešení do nových priestorov, za účelom vytvorenia väčšej výrobnej plochy pre produkciu strojov. Výrobná plocha sa rozširuje na 70000 m2 a počet zamestnancov je 160. Nové modely mini-rýpadiel sú demonštráciou estetiky, výkonu a technologickej inovácie. Vychádza nový model mini-bagra bez presahu kabíny a takisto kolesový bager s dlhým kĺbovým ramenom (M60-W). Do produkcie vstupujú nové modely pásových mini-dumprov so sedením pre operátora. Univerzálnosť strojom dodáva ich nespočetné množstvo príslušenstva. V tomto období sú predstavené nové mini-rýpadlá: M-13, M-16U, M.28U, M-38U, M-55U a M-60U. Dochádza k rozšíreniu rady pásových dumprov zavedením modelu TCH-2500 s kapacitou až 2,5 tony.

 • 1
 • 1